Klaus Iohannis: Îmi doresc nişte legi ale Educaţiei care pe viitor să nu mai permită apariţia plagiatelor

Klaus Iohannis: Îmi doresc nişte legi ale Educaţiei care pe viitor să nu mai permită apariţia plagiatelor
Scris de Daniel Onescu Publicat: 7 oct. 2022, 09:20
Preşedintele Klaus Iohannis a precizat că îşi doreşte să fie modificate legile Educaţiei, pe viitor, astfel încât să nu mai fie permisă aparţia plagiatelor. „De exemplu, dacă cineva doreşte să obţină doctoratul, atunci acea lucrare trebuie verificată cu soft de plagiat, înainte de a se acorda titlul de doctor”, a mai explicat şeful statului.
Citește și
- 10:20Parlamentarii revin de urgență din vacanță. Legile din PNRR și negocierile pentru noul Guvern, pe agenda sesiunii extraordinare
- 10:19Ana Maria Păcuraru revine în forță la televiziunea poporului! O nouă emisiune, o nouă perspectivă: MIZA ZILEI
- 08:54Putin, avertisment dur pentru România: „Ceea ce i-a aparținut cândva va reveni mai devreme sau mai târziu la normal din punct de vedere istoric”
- 08:53Miron Mitrea, atac dur la adresa lui Ilie Bolojan după incidentele cu drone:”Vrem să vedem ce le spui rușilor”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Mediafax și pe Google News




























