Argint pentru România la Cupa Mondială de canotaj de la Lucerna

0
8

Echipajul masculin de 4 rame al României a câştigat, duminică, medalia de argint la Cupa Mondială de la Lucerna.

Ciprian Tudosă, Andrei Vatamaniuc, Leontin Nuţescu şi Cosmin Iulian Pleşescu au urcat pe a doua treaptă a podiumului după o cursă excelentă, încheiată cu timpul de 6:00.78, aducând României o nouă medalie internaţională.

Aurul a fost câştigat de echipajul din Marea Britanie, în timp ce Franţa şi-a adjudecat medalia de bronz.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.