Situație rară la Evaluarea Națională: un elev din Oradea a susținut examenul din spital, după ce i s-a făcut rău

0
12

Un elev de clasa a VIII-a de la Colegiul Național Emanuil Gojdu din Oradea a susținut prima probă de la Evaluarea Națională în spital. Situația excepțională s-a produs luni dimineață, după ce băiatului i s-a făcut rău înainte să plece spre școală. Elevul a leșinat acasă, în timp ce se pregătea pentru examen, iar familia a cerut ajutor medical. Ulterior, acesta a fost transportat de urgență la spital, unde medicii au început investigațiile și au decis să îl țină sub supraveghere.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.