USR a depus o iniţiativă legislativă pentru acordarea alocaţiei din prima zi de viaţă a copilului

USR a depus o iniţiativă legislativă pentru acordarea alocaţiei din prima zi de viaţă a copilului
Scris de Mihaela Cristea Publicat: 2 dec. 2022, 14:48
Senatorii USR Anca Dragu şi Ştefan Pălărie au depus o iniţiativă legislativă pentru acordarea alocaţiei de creştere a copilului din prima zi de viaţă, urmând ca aceasta să fie plătită în maximum 30 de zile, anunţă formaţiunea.
Citește și
- 10:20Parlamentarii revin de urgență din vacanță. Legile din PNRR și negocierile pentru noul Guvern, pe agenda sesiunii extraordinare
- 10:19Ana Maria Păcuraru revine în forță la televiziunea poporului! O nouă emisiune, o nouă perspectivă: MIZA ZILEI
- 08:54Putin, avertisment dur pentru România: „Ceea ce i-a aparținut cândva va reveni mai devreme sau mai târziu la normal din punct de vedere istoric”
- 08:53Miron Mitrea, atac dur la adresa lui Ilie Bolojan după incidentele cu drone:”Vrem să vedem ce le spui rușilor”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Mediafax și pe Google News




























